Přihlášení.

Pokud ještě nemáte uživatelský účet, můžete se registrovat zde.

Nalézáte se zde » Memoriál Františka Malého
Městská část Praha-Suchdol

Suchdolské náměstí 734/3
165 00  Praha-Suchdol

tel.: 222 361 411
tel.: 220 921 218
fax: 220 920 144

e-mail: postapraha-suchdolcz
e-mail pro zprávy s elektronickým podpisem:
e-podatelnapraha-suchdolcz

web: www.praha-suchdol.cz


datová schránka: 95ibzi3

Seznam pracovišt a kontaktů

Úřední hodiny:
Úřad MČ Praha-Suchdol
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30 
    czechpoint
Podatelna + CzechPoint:
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30
Út,Čt: 7.00-11.00 12.15-15.30
Pá: 7.00-11.00 12.15-13.30
     
logo-moje-obec

Memoriál Františka Malého

01.10.2011

Stalo se již tradicí, že každoročně v předvečer svátku sv. Františka se u nás v Suchdole koná memoriál Františka Malého v požárním sportu. Letos se konal v sobotu 1. října od 19.00 hodin na Suchdolském náměstí jako noční soutěž. Družstev se nám hlásilo hodně, ale jsme limitováni časem, ve 22 hodin musí být na náměstí klid a uvolněn průjezd autobusů městské hromadné dopravy.

Přípravy na memoriál začínají již dlouho dopředu, někdy na konci prázdnin. Úkolů je mnoho a na nic se nesmí zapomenout. Připravit a opravit překážky, nakoupit poháry, diplomy, zajistit občerstvení pro soutěžící i diváky, pozvat kvalifikované rozhodčí, zkrátka je toho hodně…. Samozřejmostí také je, že se vymýšlí taktika, jak postavit družstvo a jak nejrychleji překonat všechny nástrahy na dráze apod.

V den D, tedy 1. října v podvečer se k nám sjelo celkem 20 týmů, a to z Prahy, Středočeského, Ústeckého i Libereckého kraje. Na startovní listině se objevilo i 6 čistě ženských (lépe řečeno dívčích) družstev. Samozřejmě, že překonávají stejnou vzdálenost i stejné překážky. Jedinou povolenou úlevou pro děvčata je to, že mohou nastoupit ve sportovním oblečení a obuvi, kdežto chlapi soutěží v PS 2 a těžké pracovní obuvi a zásahových helmách.

Domácí SDH Suchdol reprezentovala 2 družstva. Suchdol I bylo složeno z chlapců, kteří začali trénovat teprve na jaře. Někteří hadice a rozdělovač viděli prvně v životě, ale měli chuť si to vyzkoušet. A tak zkoušeli a zkoušeli, někdy s lepšími, někdy s horšími výsledky. Zaběhli si asi 10 závodů, ne vždy byl výkon stoprocentní, ale nikdy nevzdali a nikdy nebyli poslední. Jejich premiéra na memoriálu taky nedopadla nejhůř, sice na ně zbylo jen 14. místo, ale příště může být všechno jinak.

Druhé družstvo domácích, to byla  parta složená jak z těch zkušenějších, méně zkušených, tak i dvou děvčat. Těm se útok povedl o poznání lépe a časem o 17s lepším než Suchdol I skončili na celkovém 9. místě.

Poprvé na naše závody přijelo družstvo ze Slavětína, městečka nedaleko Loun. A jak se říká, přijeli, viděli a taky zvítězili. Zkrátka krásný koncert, vlastně požární útok. Na druhém místě skončilo družstvo z Krásné Vsi a pak přišlo to, co nikdo nečekal. Třetí místo patřilo děvčatům z Dolních Měcholup. Zkrátka i děvčata umí, a tahle obzvlášť. Vždyť patří mezi stálice na každoročním mistrovství ČR v požárním sportu, a když se to umí, tak je to tak jednoduché…….

A tak další ročník memoriálu je úspěšně za námi. Náš velký kamarád Fanda Malý nám v hasičském nebi určitě držel všechny palce. Za krásného teplého večera jsme viděli pěkné výkony. Sice občas něco zaskřípalo, třeba, když nám na chvíli vypadl proud, ale i to se podařilo vyřešit. Vyhrát však mohl jen jeden a někdo naopak musel být poslední, ale všichni se snažili, co jim síly stačily a pokud to někomu tentokrát nevyšlo, určitě do zkusí příště.

Z. Kučerová 

(převzato z http://http://hasici.praha-suchdol.cz/)

 

Fotogalerie z letošní Memoriálu Fr. Malého je k vidění na http://hasici.praha-suchdol.cz/mfm_2011/mfm-2011.html.

Design by Kotarak - powered by Miriam engine, webmasterpraha-suchdolczRSS RSS zdroje