Přihlášení.

Pokud ještě nemáte uživatelský účet, můžete se registrovat zde.

Nalézáte se zde » Orientační závod "Pátek 13."
Městská část Praha-Suchdol

Suchdolské náměstí 734/3
165 00  Praha-Suchdol

tel.: 222 361 411
tel.: 220 921 218
fax: 220 920 144

e-mail: postapraha-suchdolcz
e-mail pro zprávy s elektronickým podpisem:
e-podatelnapraha-suchdolcz

web: www.praha-suchdol.cz


datová schránka: 95ibzi3

Seznam pracovišt a kontaktů

Úřední hodiny:
Úřad MČ Praha-Suchdol
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30 
    czechpoint
Podatelna + CzechPoint:
Po,St: 8.00-11.00 12.15-17.30
Út,Čt: 7.00-11.00 12.15-15.30
Pá: 7.00-11.00 12.15-13.30
     
logo-moje-obec

Orientační závod "Pátek 13."

12.09.2014

Pátek 13. je pro někoho noční můra, ale pro účastníky orientačního závodu "Pátek 13." to byla výzva k prověření svých znalostí v řešení krizových situací a poskytování první pomoci. I když od rána lilo jako z konve, tak záchranáři z firmy BALIC byli na místě - v Tichém údolí u Spáleného místa a už chystali a promýšleli, jaké situaci připraví pro účastníky. Jak bylo od nich řečeno - "zachraňovat se musí za každého počasí, ve dne v noci!".
No, ale protože jsme to pořádali v pátek 12. září, tak jsme smůlu neměli a před 16 hodinou přestalo pršet a zájemci dorazili na start. Potěšil nás zájem i přespolních návštěvníků (skauti z Kostelce či medici). Jednotlivé týmy dostaly mapu s pěti stanovišti a vrchli jsme se do "tichého" údolí.
Dlouho ticho nebylo... to si tak běžíme k poněkud rozbouřenému Únětickému potoku a v tom jedna maminka volá o pomoc.. převrátil se jí kočárek i s dítětem rovnou do vody. Nebo se v dálce ozývala motorová pila a za chvíli zoufalý zakrvácený lesník volal o pomoc. I na skalách nebylo bezpečno, o tom se přesvědčil i mladý horolezec, který po pádu ležel na zemi. A co teprve cyklista se zaraženou větví v noze... no to je jen ukázka pár případů, které na nás čekali. Ještě, že to všechno bylo jen jako... ale poskytování první pomoci a vyřešit co nejlépe danou situaci, to už byl doopravý úkol pro naše mladé týmy záchranářů.
Víte jak poskytnout první pomoc? Co udělat nejdříve a jak si poradit, když nemáme po ruce lékarničku a další pomůcky? O tom nám dali praktické školení zkušení zdravotníci a záchranáři. Nejdůležitejší je rychle vyhodnotit stav situace, zjistit kolik je raněných a jak závažná poranění jsou, umět zavolat záchranku tel. 155 (popsat situaci, zranění, místo), ale také si dávat pozor na možná další rizika - chránit i sebe (zabránit dalšímu pádu větví, používat ochranné rukavice...).  O tom, že to není sranda jsme se přesvědčili na vlastní kůži a jistě jsme si odnesli plno cenný rad. Nakonec musím pochválit naše suchdolské kluky, které v závodu obstáli nejlépe a odnesli si za odměnu profesionální lékárničku do kapsy, brožuru s první pomocí a další drobné dárečky čekali na všechny účastníky.

Děkuji všem záchranářům z Balicu a ze školičky Balíček - Centrum péče o děti a rodinu za přípravu a průběh akce a těším se na další spolupráci.

Za MČ Praha-Suchdol Z. Krumpholcová

Design by Kotarak - powered by Miriam engine, webmasterpraha-suchdolczRSS RSS zdroje